Польща завдала удару по «Газпрому» і підтримала Україну

Суд ЄС виніс рішення на користь Польщі та національної нафтогазової компанії PGNiG у суперечці про доступ російського «Газпрому» до гілки Nord Stream – газопроводу OPAL. Про це повідомляє Obozrevatel. Таким чином скасовано рішення Єврокомісії, яке дозволяло російському монополісту постачати більше газу до Німеччини через OPAL.

 

«Це рішення (від 28 жовтня 2016 року, що дозволяло більш широке використання газопроводу OPAL – ред.) було ухвалено з порушенням основ енергетичної солідарності», – вирішили судді з Люксембургу.

 

Зазначається, що у грудні 2016 року польський уряд подав до суду проти російської компанії. У заяві повідомлялося, що рішення Єврокомісії «суперечить принципу диверсифікації джерел, шляхів постачання і управління ризиками збоїв або припинення поставок газу» і загрожує енергетичній безпеці Польщі.

 

У постанові суду ЄС вказано, що суд встановив недійсність рішення Комісії про затвердження зміни системи встановлення винятків щодо використання газопроводу OPAL.

 

Таким чином, високою є вірогідність скорочення використання Nord Stream «Газпромом» до рівня 2015 року, що змусить його більше використовувати газопроводи в Україні. З цієї причини рішення суду може поліпшити позицію України на переговорах про майбутнє поставок газу з Росії через її територію після 2019 року, коли закінчиться діючий контракт на транзит газу

Часткове або повне використання матеріалів дозволяється тільки за умови прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на Сайті. Гіперпосилання/посилання має бути розміщене в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу . Розмір шрифту посилання не має бути менше шрифту тексту використовуваного матеріалу. Посилання обов’язкове незалежно від повного або часткового використання матеріалів.