На «Укроборонпром» чекає серйозна оптимізація та зміна акціонера

Про можливі зміни державного концерну «Укроборонпром» повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк, пише Апостроф.

 

Як зазначив секретар РНБО, оптимальнім варіантом для підпорядкування концерну є Міністерство оборони України.

 

«Зараз акціонером є Кабінет міністрів. Моя позиція насправді, що Кабмін не може бути акціонером, якесь одне з міністерств повинно бути акціонером. Міністерство оборони – це оптимальний варіант, який ми проговорили. Цей варіант також і забезпечує відповідний зв'язок з президентом», – повідомив Данилюк.

 

Він додав, що це рішення вже затвердили, і підкреслив, що на підприємство чекає «серйозна оптимізація».

 

Секретар РНБО наголосив, що «Укроборонпром» буде працювати в інтересах держави. І, на його думку, найбільш правильною моделлю реорганізації держконцерну є перетворення його в холдинг з чітко продуманою системою управління.

 

«Щодо старої ідеї – ліквідувати не ліквідовувати. Дивіться: є державні підприємства, в решті решт, що не працює – треба ліквідувати, але те, що залишиться – і буде кістяком нового «Укроборонпрому», – розповів Олександ Данилюк.


Раніше замість «Укроборонпрому» хотіли створити окремий державний орган з розширеними повноваженнями, якому мали підпорядковуватися підприємства-учасники концерну. Крім того, у Верховній Раді (тепер попереднього скликання – ред.) група народних депутатів зареєструвала законопроект №10248 від 24 квітня 2019 року, в якому передбачалася можливість ліквідації ДК «Укроборонпром». Зміни, зокрема, пропонувалося внести в частині визначення особливостей приватизації об’єктів держвласності, здійснення державно-приватного партнерства у вказаній сфері, а також відновлення платоспроможності боржника – суб’єктів державної власності оборонно-промислового комплексу або визнання їх банкрутом.

Часткове або повне використання матеріалів дозволяється тільки за умови прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на Сайті. Гіперпосилання/посилання має бути розміщене в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу . Розмір шрифту посилання не має бути менше шрифту тексту використовуваного матеріалу. Посилання обов’язкове незалежно від повного або часткового використання матеріалів.